BUGÜN 23 NİSAN MUTLU OLUYOR İNSAN, HELE BUGÜN TBMM AÇILIŞININ 100.YIL DÖNÜMÜ İSE

0
880

23 NİSAN 2020

YAŞANILAN EN ZOR DÖNEMLER YARATICILIĞIN EN YÜKSELDİĞİ ANLARDIR. HELE BU ÖLDÜRÜCÜ SALGIN KARŞISINDA OLUNDUĞUNDA İNANILMASI İMKANSIZ GİBİ DÜŞÜNÜLEN ÇÖZÜMLER BİR ANDA ORTAYA ÇIKMAKTADIR.

KORONA MUSİBETİ BÜTÜN DÜNYAYI KASIP KAVURURKEN 80 YAŞINI GEÇKİN BİZİM GİBİ AİLELER EVDEN ÇALIŞMAYA VE YAŞAMI SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIRKEN, DÜNYA’NIN EN GELİŞMİŞ OLDUĞU KABUL EDİLEN ÜLKELERİNDE ÖZELLİKLE YAŞLILAR SOLUNUM CİHAZI YOKLUĞUNDAN ÖLÜME TERK EDİLİRKEN 23 NİSAN TARİHİNE BİR İKİ GÜN KALA TÜRKİYE’DE MUAZZAM BİR OLAYIN CEREYAN ETTİĞİNE ŞAHİTLİK ETTİK.

TÜRKİYE’DE BİR KISIM ŞİRKETLER BİR ARAYA GELDİLER VE SALGINLA MÜCADELENİN EN ÖNEMLİ CİHAZINI BİR AY GİBİ KISA BİR DÖNEMDE 100 ADET ÜRETİP SAĞLIK SİSTEMİNE TESLİM ETTİLER.

BİR KÜÇÜK TÜRK SAĞLIK EKİPMANLARI ŞİRKETİ BİOSİS KENDİ ÖZGÜN SOLUNUM CİHAZINI DEVLET DESTEKLİ OLARAK GELİŞTİRİP SERİ ÜRETİM ÖNCESİ 10 CİHAZI SAĞLIK BAKANLIĞINA TESLİM ETTİĞİ ANLAŞILINCA BİR BİRİNDEN FARKLI ALANLARDA FAALİYET GÖSTEREN 3 BÜYÜK TÜRK ŞİRKETİ BİR ARAYA GELDİ. SÜR’ATLE YÜKSEK PERFORMANSLI TAKIM OLMAYI BECERDİLER. KENDİLERİNİN İFADELERİ İLE “BİZİ ODAYA KAPATIN BAŞARANA KADAR DA ÇIKARMAYIN” DEDİLER.

BU ORTAK TÜRKİYE BAŞARISINDA GÖREV ALANLARIN ORTAK OLARAK “HAYATIMIZIN EN GURURLU ANI” İFADESİ İLE NOKTALANAN BU OLAĞAN ÜSTÜ OLAYI YARATANLARI, İÇİNDE GÖREV ALANLARI, KURUM VE KURULUŞLARINI BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK CANDAN KUTLUYORUZ.

BU MUAZZAM ÇABADAN DA ÖRGÜT VE İNSAN DAVRANIŞLARI İLE İLGİLENENLER BİZLER İÇİN  AŞAĞIDAKİ DERSLERİ ÇIKARIYORUZ. MUTLAKA BU OLAYI İYİ ANALİZ ETMEMİZ GEREKİYOR.

TÜM İNSANLIĞI KASIP KAVURAN ÖLÜMCÜL BİR DURUM VARDI. BU OLAY KARŞISINDA FARKLI TUTUMLAR OLABİLİRDİ. NİTEKİM BİRÇOK ÜLKÜ FARKLI TAVIRLAR İÇİNE GİRERKEN, TÜRKİYE BU MUSİBET İLE YÜKSEK SEVİYEDE MÜCADELEYİ SEÇTİ.

MÜCADELE RUHU İNSANLARI EN ÇOK HAREKETE GEÇİREN EN TEMEL DUYGUDUR. YA KORKAR KAÇARSIN YA DA KALIR MÜCADELE EDERSİNİZ. MÜCADELEYİ SEÇTİĞİNİZDE NORMAL ZAMANDA SAHİP OLDUĞUNUZUN ÇOK ÜSTÜNDE PERFORMANS ORTAYA KOYMAK ÜSTÜN İNSANİ VASIFLARI OLANLARIN TİPİK DAVRANIŞIDIR. BU DUYGU İLE İNSANLARIMIZIN GÖZLERİNİ KIRPMADAN ÖLÜMÜ GÖZE ALDIKLARINI TARİHİMİZDEN BİLİYORUZ.

BAHSE OLU OLAYIMIZDA MÜCADELENİN KONUSU İNSANLIK İÇİN EN DEĞERLİ OLAN İNSAN HAYATI İDİ. BU HERKESİ KUŞATAN BÜYÜK AMAÇ KARŞISINDA İNSANLAR, FİRMALAR KENDİ KİŞİSEL KİMLİKLERİNDEN, GÜNLÜK GÖREV VE SORUMLULUKLARINDAN ÇIKIP ORTAK AMACA KİLİTLENDİLER, KENDİLERİNİ ADETA BİR ODAYA KİLİTLEDİLER. NİTEKİM BU OLAYDA AYNEN BU DURUM CEREYAN ETTİĞİNİ ANLIYORUZ.

BU OLAYDAN ÖNEMLİ ORGANİZASYON VE LİDERLİK DERSLERİ ÇIKARTMAMIZ GEREKİYOR. NELERİ DOĞRU YAPMAMIZ VEYA NELERİ YAPMAMAMIZ GEREKİYOR Kİ, NORMAL İŞLERİMİZİ YAPARKEN ORTAK AMAÇTA BİRLEŞEBİLELİM, GÖREVE VARIM DİYEREK GÖREV ÜSTLENENLERE GÜVENMEYİ VE ORTAK ÇALIŞMAYI TERCİH EDELİM, KİŞİSEL TERCİHLERİMİZİ, İSTEKLERİMİZİ BİR KENARA İTEBİLELİM, ANA, GÖREVE ODAKLANALIM, KÜÇÜK BÜYÜK DEMEDEN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ EN KISA ZAMANDA İLK SEFERDE DOĞRU OLARAK, GERÇEKLEŞTİREBİLELİM.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMİN DAYATMALARI YUKARIDA İFADE ETMEYE ÇALIŞTIĞIM MÜCADELE RUHUNA VE ORTAK ÇABAYA İHTİYACIMIZ BULUNUYOR. ÜLKE OLARAK GELECEK DÖNEMİN BAŞARILI OLAN ÜLKELERİNDEN OLMAMIZ MÜMKÜNDÜR. BU YETENEKLERE SAHİBİZ VE EN ÖNEMLİSİ DURUM VE ŞARTLAR BİZDEN BU BEKLİYOR.

HERKESİN, HEPİMİZİN 23 NİSAN BAYRAMINI KUTLARKEN, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA 3 YIL 6 AY VE 3 GÜN KALA DÜNYA ŞARTLARININ BİZE DAYATTIĞI MÜCADELEDEN BAŞARILI ÇIKMAK İÇİN HERKESİN ELİNDEN GELENİ FAZLASI İLE YAPACAĞINA İNANIYORUM.

YALÇIN İPBÜKEN
YALIN ENSTİTÜ

CEVAP VER