Çimtaş Stratejik Hizalanma ve Paylaşım Çalıştayı

0
1920

Çimtaş Grup, Misyon, Vizyon, Değerleri ve Stratejileri  (MVDS) doğrultusunda düzenlediği Stratejik Hizalanma ve Paylaşım çalıştaylarının 4.’sünü bu yıl 8 Temmuz Pazar günü, Gemlik, Gölcük, Çin /Ningbo’daki fabrikalarından  mavi ve beyaz yakalı 1300 çalışanın katılımıyla Merinos Atatürk Kongre Kültür  Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Çimtaş Grubu olarak tüm şirketlerin katılımıyla ve her yılın ortasında yapılan bu çalıştaylar ile, çalışanların hem şirket kültürünü, değerlerini anlamaları ve içselleştirmeleri hedeflenmekte, hem de şirketlerin global rekabet ortamındaki konumu, işlerinin durumu, buna yönelik stratejileri ve grup şirketlerinde devreye alınan iyi uygulamaların paylaşılması sağlanmaktadır.

Çimtaş Grup iş güvenliği ve sıfır kaza performans sunumuyla başlayan bu yılki çalıştayda, Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Vedat Mimaroğlu yaptığı açılış konuşmasında, küreselleşen rekabetin Çimtaş’ı sürekli iyileşmeye, iyileşmek için tüm süreçlerin verimliliğini artırmaya ve tek takım olmaya zorladığını belirtti. Çimtaş’ın rekabet gücünün mükemmel ve tek takım olmaktan geçtiğini vurgulayan Mimaroğlu, mükemmel takımın ancak takım üyeleri arasında kaliteli iletişim, yardımlaşma, paylaşma, önce kendini sonra birbirini geliştirme isteği varsa oluşacağını, Çimtaş çalışanlarının hedefinin de bunu sağlamak olduğunu tüm katılımcılarla paylaştı.

Açılış konuşmasının ardından Çimtaş Grubunun farklı lokasyonlarında yüksek hızda yalın uygulamaları çerçevesinde yapılan iyileştirme çalışmaları ve elde edilen kazanımlar, iyileştirme çalışmalarında görev alan çalışanlar tarafından sunuldu (Değer Akış Haritası Çalışmaları, Kaizen Sunumları, Yerinde Kalite, Çoklu Beceri Geliştirme, Bireysel Öneri Sistemi Sunumları).

Çimtaş’ın yetkin çalışanlar kazanmak ve tutmak/geliştirmek stratejisi paralelinde gerçekleştirilen insan kaynakları uygulamalarının da sunulduğu çalıştay, tüm katılımcıların gelişimine ve aynı hedef doğrultusunda tek takım olarak birleşmesine büyük katkı sağladı. Lokasyonlar bazında en çok gerçekleştirilen bireysel önerilerin de  ödüllendirildiği çalıştay, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Vedat Mimaroğlu’nun liderliğinde hep birlikte ve yüksek sesle Çimtaş’ın büyük ve tek  bir takım olduğununun coşkuyla dile getirilmesi ile son buldu.

Çimtaş Paylaşım Çalıştayı 2012 - Büyük resim için tıklayınız.

CEVAP VER