KYT - KIKEN YOICHI TRAINING (Tehlike Tahmin Eğitimi)

KIKEN YOICHI TRAINING (Tehlike Tahmin Eğitimi) – KYT

YE
Yalın Enstitü

Açıklama

İşyerlerinde yaralanmalar kazalardan kazalar güvensiz hareket ve şartlardan, güvensiz hareket ve şartlar insan kusurları ve ihmallerden, İnsan kusurları ve ihmaller yanlış kültür ve temel eğitim eksikliklerinden meydana gelmektedir.

Yalın Üretim görmeye odaklanmıştır. İş güvenliği ile ilgili farkındalığı arttırmak ve her zaman görmeyi sağlamak için Tehlike Tahmin Eğitimi denilen takım üyeleri ile 4 Raunt KYT (Kiken Yoichi Training) uygulaması, bireysel olarak tek kişilik Kiken Yoichi ve Hiyari Hatto uygulamaları yapılır. Bu sayede çalışanlar kazaya sebep olabilecek risklerin oluşma olasılığını tespit etmeye odaklanırlar. Her bir çalışanın yetkinliği ve farkındalık seviyesi bu çalışmalar sonunda ortaya çıkar. Seviyesi düşük olanlar için takım lideri ve iş güvenliği bölümleri tarafından eğitimler düzenlenir.

Öncelikli olarak herkes kendinden ve sorumlu olduğu alanın iş güvenliğinden (operatör prosesinden, takım lideri sorumlu olduğu proseslerden, müdür sorumlu olduğu bölümden) sorumludur. Bu sorumluluğu yerine getirebilmek için işe girdiği ilk andan itibaren devamlı olarak İş güvenliği eğitimleri alarak sonuçlar ve ilerleme durumu KPI’ lar (key performance indicator) ile takip edilir.

İçerik

İş Güvenliği Nedir?
İş güvenliği Amacı,
Kazaların Temel Nedenleri,
Kaza Faktörleri,
İş Güvenliğinde Temel Yaklaşımlar,
İşletmede İSG faaliyetleri,
Sıfır Kaza Anlayışı,
Stop Altı bakış açısı,
Hiyari- Hatto (Neredeyse Kaza olma durumu)
İş güvenliği Devriyesi Nasıl Yapılır,
KYT Nedir? Nasıl uygulanır,
KYG Nedir? Nasıl Uygulanır,
Kendin Sor Kendin Cevapla Tek Kişilik KYT Nasıl Yapılır,
Rank Down Faaliyeti,
Kaza Nedir? Nasıl Raporlanır.

Katılımcı Yetkilikler

  • İş yerlerinde işin yürütülmesi sırasında çalışma şartları ve teknik ekipmanların yarattığı tehlikelerin sağlığa verebileceği etkilerden korunmak
  • Daha iyi bir çalışma ortamı gerçekleştirebilmek için yapılan sistemli ve bilimsel çalışmaları öğrenmek.

Katılımcı Profili

  • Tehlike Tahmin becerisini geliştirmek isteyen yönetici, mühendis, şef, grup lideri, takım lideri ve İSG uzmanlarının katılımlarıyla operatörlere yaygınlaştırılması önerilir.
Kurumsal Eğitim/Danışmanlık Talebi İçin Doldurunuz.

Write a review

Write a review
Free
Süre 2 gün

Materyal İçerikleri

  • Eğitim 2 gün (1 gün teorik ,1gün saha uygulamaları)
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping