Asuman Filiz

  0
  144

  AsumanFiliz

   

  Asuman Filiz

   

  1983 yılında Koç Topluluğu Otomotiv Grubu Başkanlığı’nda iş hayatına başlayan Asuman Filiz; Türkiye iller bazında sosyo-ekonomik araştırma, Otomotiv Grubu çalışanlarının vasıf ve fonksiyonlar bazında sınıflandırılıp envanter çıkartılması ve veritabanı oluşturulması ve Grup ile ilgili çeşitli bilgilerin konsolidasyonu konularında çalışmıştır.

  1989-1998 yılları arasında Koç Holding Organizasyon ve Metot Departmanı’nın kuruluş çalışmalarına katılıp, Koç Topluluğu’nun yaklaşık 100 şirketi için İnsan Kaynakları alanlarında veritabanı oluşturulması, İş Analiz ve İş Değerlendirme Sistemleri kurulması (Hay Management), Koç2000 Projesi (Toplam Kalite Yönetimi), Organizasyon ve Yeniden Yapılanma, Süreç Yönetimi, Süreç İyileştirme ve Geliştirme, Pazarlama Planlaması ve Bayi Geliştirme gibi alanlarda şirketlerdeki projelerde danışman olarak çalışmıştır. Bu süre içinde Koç Topluluğu şirketleri için Koç İş Süreçleri Analiz ve Geliştirme Metodolojisi (KİSAG)’nin geliştirilmesinde Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır.

  1998-2000 yılları arasında Organizasyon ve Metot Departmanı’nın KOGEM (Koç Geliştirme Merkezi) ile birleşmesiyle oluşan i.d.e.a. İnceleme, Danışmanlık, Eğitim ve Araştırma Merkezi A.Ş.’nin kuruluşunda yer almış ve i.d.e.a.’da danışman olarak çalışmıştır. Bu süre zarfında i.d.e.a.’nın Koç Topluluğu dışındaki şirketlere de hizmet vermesi nedeniyle Koç Topluluğu dışındaki pek çok büyük şirket ile de çalışma olanağı bulmuştur.

  2000 yılında emekli olarak serbest danışmanlığa başlamış olan Asuman Filiz, ağırlıklı olarak çalışmalarını Organizasyonların Yeniden Yapılandırılması, Süreç Yönetimi, Süreç İyileştirme, İnsan Kaynakları, Pazarlama Planlaması ve Bayi Geliştirme alanlarında sürdürmektedir.

  Bugüne kadar çalıştığı şirketler arasında TOFAŞ, Arçelik, Aygaz, Koç Sistem, Beko, Otoyol, Ereğli Demir Çelik, Dyo, İstanbul Fruehauf, Karsan, Koç Allianz, Fırat Plastik, Goldaş, Omsan, Borusan, Kıraça Holding, Yaşar Holding, Yataş, Avis, Trakmak, Türk Traktör ve Petrol Ofisi yer almaktadır.

  Asuman Filiz, 2005 yılından itibaren Yalın Enstitü Derneği’nde Muhasıp Üye olarak Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

  PAYLAŞ
  Önceki İçerikSedat Savaş