Erkan Gün

  0
  1501

   

  erkan_gun

   

   

   

   

  1967 yılında İstanbul’da doğdu, Üsküdar Burhan Felek Lisesi ve sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Sayısal Yöntemler konusunda yüksek lisans yapmaktadır.

  İş hayatına  IBM ve Koc Unisys bayilerinde sistem destek elemanı olarak başladıktan sonra Honda Türkiye fabrikasında görev aldı, fabrika üretime geçene kadar satış sonrasında çalıştıktan sonra, Civic üretiminin başlaması ile birlikte, ayrıldığı 2014 yılına kadar çeşitli görev ve projelerde yer aldı. Son olarak üretim Kalite Geliştirme ve Kalite Kontrol Müdürü olarak görev yaptığı Honda Türkiye fabrikasında üretim araçlardaki kaynaklı kalite sonuçlarının analiz edilerek karşı tedbirilerin geliştirilmesi ve bunların üretim hattındaki ilgili bölümlere uygulanmasına  liderlik yaptı. Benzer uygulamaların dünyanın diğer bölgelerindeki diğer Honda fabrikalarına yaygınlaştırılması da diğer bir görevi idi.

  Ayrıca tedarikçi kaynaklı sorunların analizi ve karşı tedbirlerin geliştirilmesi ve bunların hayata geçirilmesi konularında da projeler gerçekleştirdi.

  Müşteriler talepleri, Pazar verilerinin toplanması ve bunların araştırma geliştirme bölümü ile analiz edilerek sonraki modellere yansıtılması ekiplerinde çalıştı.

  Japonya, İngiltere, Kanada ve diğer Honda fabrikalarında çok çeşitli eğitimler alıp çeşitli projelere katıldı.

  Fabrika bünyesinde uygulanan NHC aktivitelerine (Kaizen Aktiviteleri) konularında çalışmalarda bulundu.

  2014 yılı ocak ayından itibaren kuzey Irak’ta yer alan bir demir çelik fabrikasında görev yapmaya başladı. Burada sahip olduğu Honda felsefesinin çok çeşitli uygulamalarını hayata geçirerek yalın fabrika uygulamalarının çok çeşitli örneklerini hayata geçirdi.

  2016 yılında ise kanadalı bir firmanın Türkiye müdürü olarak çalışmaya başladı ve 2017 yılında Yalın Enstitü bünyesine katıldı.

  PAYLAŞ
  Önceki İçerikMedicalPark
  Sonraki İçerikJokey Plastik