Hakan Akgül

  0
  6021

  Hakan Akgül

  Email
  hakan.akgul@lean.org.tr

   

  2011 yılından beri Yalın Enstitü’de iş hayatına devam etmektedir; eğitmen, danışman ve YK üyesidir.

  Yalın Dönüşüm uygulamalarıyla şirketlerin ve kurumların rekabetçiliğini, topluma katkısını arttırmak için “stratejik, bölümler arası ve günlük yönetim” sistematiğini onlarla birlikte oluşturmak hedefi, “müşteri” ve “çalışan” odağıyla projelerini yürütmektedir.

  Müşterinin Sesi (VoC), İnovasyon, Strateji ve Şirket İçinde Yayılımı, Liderlik, Kültür Değişimi, Yalın Ofis, Bilimsel Satış ve Pazarlama, Satış Sonrası Ekiplerinin Etkinliğini ve Verimliliğini Arttırmak, Bayi/Distribütör/Mağaza/Şube Yönetimi, İş Modeli ve Girişimcilik başlıklarında iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir.

  CarrefourSA, CNR, Çimtaş, Danone, Dr Oetker, Eczacıbaşı Bilişim, Erkunt Traktör, Filotürk/Mobiliz, Ford, Hisar Hastaneleri, Kırpart, KordSa Global, Köfteci Yusuf, Mobilyum AVM, Oerlikon/Magmaweld, Panagro, Renault Mais, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Programı, Sanko Enerji, Saueressig, Skretting, TAT Metal, THY, Torku, Türk Loydu, Vestel, VW Doğuş Otomotiv, Zorlu Tekstil şirketlerinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir/vermektedir.

  Kamu destekleri ve teşvikler konusunda tecrübe sahibidir; Ege İhracatçılar Birliği, İstanbul İhracatçılar Birliği, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Adana Sanayi Odası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurum ve kuruluşlarla ihtiyaç analizi, URGE kümelenme, TURQUALITY konularında çalışmalar yapmaktadır.

  Bazı dergi ve gazetelerde makale yazmaktadır.

  Japon AOTS (Association for Overseas Technical Cooperation and Sustainable Partnerships) Teşkilatı Türkiye Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Japonya’da farklı zamanlarda çeşitli etkinlik, çalıştay ve kurslara katılmıştır.

  Ankara Kurtuluş Lisesi ve ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. İzmir’de çalıştığı dönemde, bir süre Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA programına devam etti.

  New Holland Trakmak (Türk Traktör) ve Tofaş’ta satış, pazarlama, satış sonrası konularında, bayi yönetiminde Şube Müdürü, Filo Satış Müdürü ve Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. Birmot’ta Şirket Yöneticisi olarak çalıştı. Yurtdışında ana firma uygulamalarını ve başarılı bayi örneklerini inceledi. Türkiye’nin hemen her bölgesini tanımak ve bölge insanıyla çalışmak fırsatı oldu.

  Perakendecilik tarafında, FMCG ve sigortacılık alanında tecrübe edindi.

  PAYLAŞ
  Önceki İçerikCezmi Aytekin
  Sonraki İçerikHüsrev Yaman