Hakan Akgül

  0
  7193

  Hakan Akgül

  Yönetim Kurulu Üyesi

   

  2011 yılından beri Yalın Enstitü’de iş hayatına devam etmektedir; eğitmen, danışman ve YK üyesidir.

  Şirketlerin ve kurumların rekabetçiliğini, topluma katkısını Yalın Yönetim ve Yalın Dönüşüm uygulamalarıyla arttırmak için müşteri ve çalışan odağı kapsamında “stratejik, bölümler arası ve günlük yönetim” sistematiğini kurma çabasıyla liderliğini yaptığı Enstitü projelerini yürütmektedir.

  Kendi alanında, şirket ve kurumların ihtiyacı kapsamında, Müşterinin Sesi (VoC), İnovasyon, Ürün Geliştirme, Strateji ve Şirket İçinde Yayılımı, Liderlik, Kültür Değişimi, Yalın Ofis Dönüşümü, Bilimsel ve İnsan Odaklı Satış ve Pazarlama, Satış Sonrası Ekiplerinin Verimliliğini Arttırmak, Bayi / Distribütör / Mağaza / Şube Yönetimi, İş Modeli ve Girişimcilik başlıklarında iyileştirme çalışmaları yapmaktadır.

  CarrefourSA, CNR, Çimtaş, Danone, Dr Oetker, Eczacıbaşı Bilişim, Erkunt Traktör, Filotürk/Mobiliz, Ford, Hisar Hastaneleri, Kırpart, KordSa Global, Köfteci Yusuf, Mobilyum AVM, Oerlikon/Magmaweld, Panagro, Renault Mais, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Programı, Sanko Enerji, Saueressig, Sedef Tersanesi, Skretting, TAT Metal, THY, Torku, Türk Loydu, Vestel, VW Doğuş Otomotiv, Zorlu Tekstil şirketlerinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir/vermektedir.

  Kamu destekleri ve teşvikler konusunda tecrübe sahibidir; Ege İhracatçılar Birliği, İstanbul İhracatçılar Birliği, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Adana Sanayi Odası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurum ve kuruluşlarla ihtiyaç analizi, URGE kümelenme, TURQUALITY konularında çalışmalar yapmaktadır.

  Bazı dergi ve gazetelerde makale yazmakta, davet üzerine çeşitli konferans ve şirket/kurum toplantılarına konuşmacı olarak katılmaktadır.

  Japon AOTS (Association for Overseas Technical Cooperation and Sustainable Partnerships) Teşkilatı Türkiye Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Japonya’da farklı zamanlarda çeşitli etkinlik, çalıştay ve kurslara katılmıştır.

  Ankara Kurtuluş Lisesi ve ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. İzmir’de çalıştığı dönemde, bir süre Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA programına devam etti.

  Koç Topluluğu’nda 16 yıl boyunca çeşitli kademelerde çalıştı. New Holland Trakmak (Türk Traktör) ve Tofaş’ta satış, pazarlama, satış sonrası konularında, bayi yönetiminde Şube Müdürü, Filo Satış Müdürü ve Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. Birmot’ta Şirket Yöneticisi olarak çalıştı. Yurtdışında ana firma uygulamalarını ve başarılı bayi örneklerini inceledi. Türkiye’nin hemen her bölgesini tanımak ve bölge insanıyla çalışmak fırsatı oldu. Perakendecilik tarafında, FMCG ve sigortacılık alanında tecrübe edindi.

  PAYLAŞ
  Önceki İçerikCezmi Aytekin
  Sonraki İçerikHüsrev Yaman