Sibel Börekçi

Sibel Börekçi

.

Sibel Börekçi

Sibel Börekçi, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1994 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
1994’te uzman yardımcısı olarak işe başladığı Yapı ve Kredi Bankası’da, Kalite, İletişim ve Performans Geliştirme Yönetimi’nde 1996 yılına kadar uzman olarak çalıştı. Bu dönemde, Bireysel Bankacılık’ta
ISO 9001 projesinde görev aldı.

1996 yılından Mayıs 2000’e kadar Delphi Automotive Systems – İstanbul ve İzmir Fabrikalarında Kalite Mühendisi ve Kalite Müdürü olarak çalıştı. Kalite sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasının yanı sıra, İzmir’de kurulan yeni fabrikanın kurucu ekibinde görev aldı. Burada, kalite yönetim sistemi uygulamalarına ek olarak, yalın yönetim yaklaşımlarını temel alan “Delphi Business System” doğrultusunda, organizasyon yapısının, rol ve sorumlulukların tasarımı projesini yönetti. Delphi İzmir Fabrikası, bu proje ile tüm dünyadaki Delphi fabrikaları arasında,  “Global Kalite Ödülü”nü alan fabrika oldu. İzmir’den İstanbul’a döndükten sonra, İstanbul, İzmir ve Bursa Fabrika’larından sorumlu Kalite Sistemleri Müdürü ve Kalite Güvenilirlik (giriş kontrol ve laboratuar faaliyetleri) Müdürü olarak çalışan Sibel Börekçi, Delphi’de çalıştığı dönemde, birçok uluslararası projede Delphi Türkiye’yi temsil etti, kalite kontrol, kalite sistemleri ve süreç yönetimi konularında uzmanlaştı.

Ekim 2000’de, Didem Karabay ile birlikte, ADS Danışmanlık’ı kurdu. ADS Danışmanlık bünyesinde,  farklı sektörlere yönelik, kişisel ve kurumsal gelişim programlarında görev aldı. Bu kapsamda, farklı konularda eğitim ve workshoplar ile, takım çalışması, satış ve pazarlama, iş yönetimi simülasyonları tasarladı ve uyguladı. Bu dönemde, Koçbank Hizmet Kültürü Projesi, Volkswagen Süreç Yönetimi Projesi, Gilette Geleceği Beraber Yaratmak Projesi gibi çok sayıda uzun soluklu proje yönetti.

2004-2009 yılları arasında, toz metalurjisi alanında Türkiye lideri olan Sinter Metal İmalat Sanayi A.Ş.’de, kalite ve mühendislik müdürlüğünden fabrika müdürlüğüne kadar çeşitli görevlerde bulundu. Yurt içi ve yurt dışına, otomotiv ve otomotiv dışı sektörler için sinter teknolojisi ile parça üretimi yapan bu firmada, otomotivde yeni ürün devreye alma sürecinde, APQP yönetimi ile temel kalite araçlarının (FMEA, MSA, SPC, PPAP)  uygulanması konularında, uluslar arası projelerde proje lideri olarak çalıştı, aynı zamanda eğitimler verdi. Fabrika müdürü olduğu dönemde, firmanın kurumsallaşması projesi kapsamında, etkinlik ve verimliliği artırmak üzere yeni süreçlerin, rol ve sorumlulukların belirlenmesine ve performansın ölçülmesine yönelik çalışmaları yönetti.

2010 yılı başından bu yana, serbest olarak kalite ve yönetim danışmanlığı ve eğitmenlik yapan Sibel Börekçi,
ISO TS 16949 ve ISO 9001 Baş Denetçisi olarak,  otomotiv sektöründe ve otomotiv dışı sektörlerde, TUV Nord firması adına kalite yönetim sistemi denetimlerine katılmaktadır. Enocta firmasıyla, kurumsal gelişim eğitimleri konusunda içerik ortağı olarak çalışmaktadır.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde, üyelere ve burslu öğrencilere yönelik, gönüllü eğitmenlik ve eğitim planlama faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda, gezi yazıları ve denemeler de yazan Sibel Börekçi’nin, 2010 yılında yayınlanan “Doğanın Gizli Mesajları” adlı bir çevirisi de bulunmaktadır.

Sibel Börekçi, ileri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping