Tarih

15 Mart 2018

Lokasyon

Elite World Otel - İstanbul

Konuşmacı

Nicholas S. Katko

Son Kayıt Tarihi

10 Mart

Yalın iyileştirmelerinizi nasıl finansal kazanca dönüştürürsünüz?

Yalın düşüncenin ve dönüşümün öncelikli amacı, “şirkete para kazandırmaktır”. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Yalın Zirve’ye konuk konuşmacı olarak katılan Japon şirket sahibi Nomura’nın sunumunda dile getirdiği “her gün 1 saniye, 1 adım, 1 yen kazanmaya önem veriyoruz!” söylemi, bu bakış açısının güzel bir özetiydi.

Yalın dönüşüm yolculuğuna başlayan şirketlerin gerçekleştirdikleri operasyonel iyileştirmeleri finansal kazanca dönüştürmelerinin yolu ise etkin bir Yalın Yönetim Muhasebesi sisteminin varlığı ile mümkün olabilmektedir.

Bu nedenle Yalın Enstitü olarak Yalın Yönetim Muhasebesi konusunda büyük önem vermekteyiz. Kendisi de bir Mali Müşavir olan ve yalın dönüşümü başarıyla gerçekleştiren şirketlerde Finans ve Muhasebe fonksiyonlarının yönetiminde bulunan; Yalın CFO Kitabı’nın yazarı Nick Katko ile yakın ve sürekli bir iş birliği yürütmekteyiz.

Söz konusu iş birliği çerçevesinde son 2 yılda 3 kez davetlimiz olarak Türkiye’ye gelmiş ve farklı sektörlerdeki şirketlerden gelen firma sahipleri ve finans ve muhasebe fonksiyonu yöneticilerinin ilgi ve beğenisini çeken programlar gerçekleştirmiştir. Son olarak 2017 yılı Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz 1 günlük programa 42 kişi katılmış ve bizlere çok olumlu geribildirimler iletmişlerdir.

Etkinlik Akışı

Nick Katko ile 2018 yılı içinde de çalışmalarımızı sürdürmeyi öngörüyoruz. 2018 yılı Mart ayında bir program gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 1 gün süreli olarak tasarladığımız programın içeriği aşağıdaki gibidir:


 • 9:30 - 10:30

  Yalın Muhasebe nedir?

 • 10:30 - 11:45

  Yalın Muhasebe neden önemlidir?

 • 12:30 - 13:30

  Öğle Yemeği

 • 13:30 - 14:30

  Değer Akışı tabanlı Muhasebe ve Özet Tabloların kullanımı

 • 14:30 - 15:30

  Yalın Performans Ölçümü ve Maliyet Yönetimi

 • 15:30 - 16:30

  Yalın Yönetim Muhasebesine dayalı karar verme

 • 17:30 - 18:00

  Muhasebe ve Finans süreçlerinin yalınlaştırılması

Kimler Katılmalı?

Programın, şirketlerinde etkin bir Yönetim Muhasebesi Sistemi kurmak ve buna dayalı olarak her seviyedeki kararlarını daha sağlıklı biçimde almak isteyen şirket sahipleri ve böyle bir sistemi şirketlerinde kurmak ve uygulamak sorumluluğu bulunana Finans ve Muhasebe fonksiyonu yöneticilerine önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz.

Nick Katko, şirketlerin sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak biçimde dönüştürülmesine yönelik Yalın ve Yalın Muhasebe konularında 25 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

Nick Katko, bir CFO olarak 1990’lı yıllarda şirketinin yıllık % 20 verimlilik ve karlılık artışı ile sonuçlanan Yalın dönüşümünün beraberinde bütünüyle Yalın bir Muhasebe Sistemini devreye almış bir kişi olarak Yalın Muhasebenin öncülerindendir.

Hem bir danışman hem de sözleşmeli CFO olarak, şirketlere muhasebe ve diğer yönetsel süreçlerdeki israfın ortadan kaldırılması ve akışın sağlanması konusunda destek vererek bu deneyimini derinleştirmektedir.

Nick Katko’nun, özel şirketlerden halka açık çok uluslu şirketlere, üretim şirketlerinden hizmet şirketlerine uzanan oldukça geniş bir deneyim sahası bulunmaktadır.

BMA, Inc. şirketindeki 15 yıllık danışmanlık deneyiminin ardından Lexington, KY ‘deki Tenmast Software’de COO ve CFO olarak görev yapmakta ve eşi Deanna ile birlikte Lexington, KY’de yaşamaktadır.

Nicholas S. Katko - Senior Consultant at BMA Inc.

Lokasyon

Elite World Otel - İstanbul

Bir Önceki Etkinlikten Kareler