Hakan Akgül

0
4203

Ankara Kurtuluş Lisesi ve ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. İzmir’de çalıştığı dönemde, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA programına devam etti.

New Holland Trakmak (Türk Traktör) ve Tofaş’ta satış pazarlama konularında, bayi yönetiminde Şube Müdürü ve Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. Sonraki yıllarda Birmot’ta Şirket Yöneticisi olarak çalıştı.

Yurtdışında ana firma uygulamalarını ve başarılı bayi örneklerini inceledi. Türkiye’nin hemen her bölgesini tanımak ve bölge insanıyla çalışmak fırsatı oldu.

Perakendecilik tarafında, FMCG sektöründe dağıtım zinciri ve nihai müşteriye satış konusunda tecrübe edindi.

2011 yılından beri Yalın Enstitü’de çalışmalarına devam etmektedir; Yönetim Kurulu üyesidir.

Satış, liderlik, strateji, pazarlama, insan ve değişim, rekabet ve karlılık konularıyla ilgilidir.

“Şirket Değer Önerisinin Belirlenmesi”, “İş Modeli, Girişimcilik ve İnovasyon”, “Strateji ve Şirket Içinde Yayılımı”, “Problem Çözme”, “Pazarlama Fonksiyonunu Geliştirmek”, “Satış – Satış Sonrası Ekiplerinin Etkinliğini ve Verimliliğini Arttırmak”, “Bayi-Distribütör-Mağaza-Şube Yönetimi”, “Hedef Ülke Stratejilerinin Belirlenmesi”, “Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezlerinde Verimliliği Arttırmak”, “Liderlik”, “Kültür Değişimi”, “Hakiki Müşteri Tatmini ve Kar Odaklı Olmak” konularında sürekli iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Citroen Baylas Otomotiv, Danone, Erkunt Traktör, Kardemir, KordSa Global, Kroma Baskı Sistemleri, Makel, Filotürk/Mobiliz, VW Doğuş Otomotiv, Yıldız Entegre firmalarında danışmanlık hizmetleri vermektedir/vermiştir.

Kamu destekleri ve teşvikler konusunda tecrübe sahibidir. İhtiyaç Analizi, Kümelenme, TURQUALITY konularında çalışmalar yapmaktadır. İhracat stratejilerinin oluşturulması projelerinde görev aldı. İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB), Otomotiv İhracatçılar Birliği (OİB) ve bazı OSB yönetimleriyle çalışmaları olmuştur.

CEVAP VER