Verimli Üretim için İlk Kademe Liderin Önemi ve Geliştirilmesi

0
1656

Verimlilik Haftası

Eğitimin Amacı

Tüm Dünya’da her sektörde başarısını kanıtlamış olan Yalın Düşünce’nin temel prensiplerinden biri “Değer” ve “İnsana Saygı”dır. Bu prensip doğrultusunda Yalın Düşünce önce insanı yetiştirip sonra da onun kendi sürecini iyileştirmesini bekler.

Üretim sahasını asıl değerin üretildiği yer olarak bakılır ve üretim sahasının yönetimini mavi yaka çalışanın sorumluluğuna bırakır. Bu kademede çalışanın yetkinlik ve becerilerinin arttırılması hedeflenir. Bu hedef doğrultusunda günlük rutin üretimin aksamadan devam etmesinin temin edilmesinden, herhangi bir problem oluştuğu takdirde çalışanın nasıl davranması, ne tür aksiyonlar alması gerektiği ve bunları kaizen aktivitelerine dönüştürülmesi sürecinin tasarlanması ve bunun bir takım çalışması içinde nasıl yapılması gerektiği seminerin ana konularıdır.

Takım lideri, foreman, grup lideri gibi mavi yakalı çalışanları yöneten ilk kademe yöneticilerin günlük sonuçları alırken aynı zamanda ekiplerini nasıl geliştirecekleri örnekleriyle anlatılacaktır.

Kimler Katılabilir

Firma sahipleri, üretimle ilgili üst ve orta kademe yöneticiler, mühendisler, formen, takım lideri, grup lideri

 

Cevdet Özdoğan – Özgeçmiş

1962 yılında İstanbul’da doğdu.  1982 İTÜ Makina Fakültesi ve 1983 İÜ İşletme İktisadı mezunudur. 1984 de başladığı 30 yılı geçen is hayatının 25 yılını profesyonel olarak otomotiv sektöründe geçirmiş ve son 6 yıldırda başkan yardımcısı olarak Yalın Enstitü bünyesinde şirketlerin gelişimi ve dönüşümü konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.  Çalıştığı firmalar: Chrysler Kamyon, Toyota, Ford Otosan, Uzel, Otoyol ve Karsan’dır.

Üretim mühendisliğinden  Operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı rolüne kadar giden farklı pozisyon ve rollerdeki görevlerin ilk adımı Toyota fabrikasının kurulması sırasında atılmış olup 1,5 yıl civarında Japonya’da alınan eğitimle “Yalın Üretim” uzmanlığı ve “Toyota Üretim ve Yönetim Sistemi” yetkinlikleri pekiştirilmiştir.

Otoyol, Uzel ve Karsan’da üst düzey yönetici olarak çalışmış ve şirketin bütünsel dönüşümü ve değişimi ile ilgili çok sayıda çalışma yapılmıştır.

Yalın Enstitü’de 50’ye yakın firmada bütünsel Yalın Dönüşüm projeleri gerçekleştirmiştir.

Seminer Akışı

Konu Saat
İlk kademe liderliğin önemi 15:30–15:45
Lider gelişim yaklaşımı 15:45-16:00
Seçimde dikkat edilecek hususlar 16:00-16:15
Yetiştirme ve geliştirme yaklaşımı 16:15-16:30
İlk kademe liderin görev ve sorumlulukları 16:30-17:00

Tarih : 28 Nisan 2015
Yer: ATO Congresium Kongre Merkezi, Ankara
Başlangıç – Bitiş : 15.30-17.00

Kayıt için tıklayınız.

CEVAP VER